All for Joomla All for Webmasters

INFORMACIJA NĖŠČIOSIOMS

Informacija nėščiosioms

  • IMG_8134Prieš pirkdama lėktuvo bilietą ar organizuotą turistinę kelionę, į kurią įeina vežimo oru paslauga, nėščioji apie savo nėštumą turi informuoti kelionių agentūrą ir/ar kelionių organizatorių bei gauti kelionės paslaugas teikiančios įmonės patvirtinimą.

 

  • Pagal galiojančias aviakompanijų bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, siekiant išvengti rizikos, aviakompanijos nėščiųjų keleivių prašo skrydžio metu su savimi turėti gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad nėščiosios keleivės sveikata yra tinkama skrydžiui, bei kurioje būtų nurodytos galimos rizikos ir nėštumo trukmė. Jei nėštumas trunka 28 savaites ar daugiau – tokią pažymą turėti privaloma. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 7 dienos prieš skrydį.

 

  • Gydytojo pažymą reikia turėti tiek registruojantis skrydžiui, tiek visos kelionės metu.

 

  • Gydytojai nepataria lėktuvais keliauti moterims, kurių nėštumas trunka ilgiau, nei 34 savaites. Toks skrydis gali turėti neigiamos įtakos moters ir kūdikio savijautai. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir tiek aviakompanija, tiek kelionės organizatorius neprisiima jokios atsakomybės už nėščiosios moters ir kūdikio sveikatą.

 

  • Pagal galiojančias aviakompanijų bendrasias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos.

 

  • Atskirais atvejais orlaivio palydovas ar kapitonas, įvertinęs moters būklę prieš skrydį bei skrydžio aplinkybes (pvz., nepalankios oro sąlygos, sudėtingas skrydis ar kt.), gali priimti sprendimą atsisakyti vežti besilaukiančią keleivę. Tokių priemonių imamasi kilus įtarimui, jog skrydis gali turėti neigiamos įtakos jos sveikatai. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už tai, kad nėščioji neturi gydytojo pažymos, nurodančios nėštumo trukmę, galimas rizikas bei patvirtinančios nėščiosios keleivės galimybę skristi, ir už orlaivio įgulos priimtus sprendimus nėščios keleivės atžvilgiu.

Palaikykime ryšį!

Mes Facebook’e

© Bestservis 2016