All for Joomla All for Webmasters

Kelionės dokumentai

Apie dokumentus

Kviečiame susipažinti su pagrindine informacija, kurią pravartu žinoti vykstant į kelionę:

 

  • Prieš išvykdami į kelionę padarykite keletą savo paso ir kitų dokumentų (lėktuvo bilietų, asmens tapatybės kortelės, vairuotojo pažymėjimo, mokėjimo kortelių ir kt.) kopijų ir laikykite jas atskirai nuo originalų kelionės metu.

 

  • Kai kurios pasaulio šalys reikalauja, kad įvažiuodamas keleivis turėtų tam tikrą pinigų sumą ir/ar bilietą kelionei tęsti arba bilietą skrydžiui atgal, todėl nepamirškite pasidomėti šiais reikalavimais.

 

  • Pasas yra pagrindinis asmens dokumentas, skirtas vykti į užsienio valstybes. Kai kuriais atvejais į užsienį galima vykti ir su asmens tapatybės kortele, tačiau tik į tas užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ir susitarimai. Sąrašą valstybių, kurios yra atsiuntusios pranešimą apie Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelių pripažinimą galiojančiomis kelionėms, rasite Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete.

 

 

  • Prieš išvykdami į užsienį pasitikrinkite savo paso galiojimo laiką. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą ir prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnybos.

 

  • Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. yra panaikinama oro sienų pasų kontrolė, todėl kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas Lietuvos piliečiams nebereikia pateikti kontrolei paso. Valstybių, prisijungusių prie Šengeno erdvės sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete. Pažymėtina, kad pasų kontrolės panaikinimas jokiu būdu nereiškia, jog judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento.

 

  • Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Informacijos apie šią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete http://www.urm.lt/arba teirautis kelionių agentūroje.

 

Palaikykime ryšį!

Mes Facebook’e

© Bestservis 2016